StuComm logo
Search here!

Stage bij StuComm; “Je maakt echt deel uit van het team”

Ons team werkt elke dag vol enthousiasme om het beste product te leveren. Twee leden van ons team zijn Reno Meijer en Jamie Kalloe en doordat zij zelf nog studeren, weten zij als geen ander wat studenten willen.

Reno en Jamie zitten beide in hun derde jaar van de opleiding Informatica aan de Hogeschool Leiden. Ondanks dat ze dezelfde studie doen, vervullen ze binnen StuComm een compleet andere rol. Reno werkt aan ons nieuwe klantenportaal en Jamie aan de Android apps.

Het eerste contact

 “Ik heb zelf een app voor studenten van Hogeschool Leiden gemaakt en werd benaderd door Ronald met de vraag of ik een keer kennis wilde maken. Ik was nog op zoek naar een stageplek en StuComm leek mij een ontzettend gaaf bedrijf om stage te lopen.” Zijn interesse voor apps voor het onderwijs kan Jamie bij StuComm goed toepassen en de stage biedt hem de kans om een positieve impact te maken op het leven van nog meer studenten dan hij al met zijn eigen app deed.

Reno kwam via een andere manier op het spoor van StuComm. Een andere, toenmalige stagiair gaf op Hogeschool Leiden een presentatie over zijn stage bij StuComm. Reno was na die presentatie dermate geïnteresseerd in StuComm dat hij besloot dat dit de plek was waar hij ook stage wilde lopen. Niet veel later had hij een stageplek bemachtigd. 

Meewerken aan de oplossing van een herkenbaar probleem

Doordat Reno en Jamie beide zelf nog studeren, kunnen ze zich goed verplaatsen in de frustraties van de studenten. Daarom vinden ze het ook zo leuk om bij StuComm aan de StudentenApp mee te werken; ze lossen hiermee de problemen op die zij of hun vrienden ook weleens ervaren.   

“Ik heb zelf ook wel mijn frustraties over de communicatie van mijn opleiding. Het is dan ook leuk om te werken aan een oplossing voor deze frustraties” zegt Reno over zijn keus voor StuComm. “Hogeschool Leiden is nu ook klant van StuComm en het is super vet om aan die app te kunnen werken. Ik heb al tegen meerdere mensen gezegd dat die app eraan komt en hoe handig hij is” aldus Jamie.

Dat de StudentenApp door zoveel studenten van verschillende onderwijsinstellingen wordt gebruikt, vinden beide jongens een heel gaaf aspect van hun stage. Beide beseffen heel goed dat zij bijdragen een aan lach op het gezicht van duizenden studenten.

StuComm_HeadQuarters3_171016_145548.png#asset:634

Gewaardeerd teamlid

Zowel Reno als Jamie vinden het fijn dat ze echt deel uitmaken van het team en veel verantwoordelijkheid krijgen. Als stagiair bij StuComm word je uitgedaagd om meer te doen en het beste uit je stage te halen. “Je hoort weleens dat stagiaires niet echt meewerken binnen een team en aan dingen werken die dan later nooit worden gebruikt. Ik vind het fijn dat dit bij StuComm niet het geval is en we echt hele gave features mogen ontwikkelen”, zegt Jamie over zijn werkzaamheden en de waardering die hij krijgt.  

Reno is het volledig met Jamie eens “Doordat we echt meedraaien in het team en onze eigen taken hebben, leer ik heel veel over hoe het is om in een bedrijf te werken en wat hierbij hoort. Dit vind ik misschien nog wel waardevoller dan dat je veel leert over coderen”.

De juiste keuze

De informele sfeer, gezelligheid en kennisuitwisseling binnen het team, door bijvoorbeeld de “tech lunches” die regelmatig worden gehouden, zorgen ervoor dat Reno en Jamie met plezier naar stage komen. Ze hebben beide dan ook geen spijt van hun keus en zouden zich graag na hun stage ook nog voor StuComm in willen zetten.